Informačné technológie Cestovny ruch Sebarozvoj Špaldové vankúše Fotogaléria Ktosom? Kontakt  

SebarozvojRozvoj osobnosti je jednou zo základných potrieb človeka, ak jeho život má mať aj osobný zmysel. Je to prastará veda, ktorá má metodiky popísané v každej kultúre. Sebarozvoj sa deje obyčajne v cykloch. Niečo nás núti k tomu, aby sme sa zdokonalili aleborozvinuli svoju osobnosť (napríklad potreba lepšieho zamestnania si vynucuje potrebu získania doplňujúcich vedomostí či zručností), získané poznatky musíme integrovať, overiť v praxi a potom prichádza cyklus ďalší. (zdroj: Metódy rozvoja osobnosti učiteľa jogy, G. M. Timčák 2004)

Vhodným prostriedkom na sebarozvoj sú rôzne kurzy – vzdelávacie, šikovných rúk ale aj   pohybová aktivita napr. jóga. Dôležité je používať svoju mozgovú kapacitu pravidelne. To je možná cesta k mladosti ducha a tela.

Pravidelný pohyb – dlhodobý prínos pre naše zdravie

Prečo sa máme hýbať? K fenoménom 21. storočia patrí sedavé zamestnanie a prílišná lenivosť urobiť nejakú zmenu v prospech vlastného zdravia. Pravidelný pohyb dokáže doslova zázraky. Vedie totiž k výdaju energie a prirodzenému odbúravaniu kalórií. Pomáha redukovať vplyv stresu na našu psychiku. Pohyb dokonca preventívne pôsobí proti skorému nástupu a rýchlemu rozvoju viacerých telesných a duševných porúch.
Odborníci tvrdia, že akákoľvek pohybová aktivita v nás vyvolá dobrý pocit. Už tridsať minút primeraného cvičenia má preventívny účinok na náš organizmus.

 
 

CESTOVNÝ RUCH       SEBAROZVOJ        ŠPALDOVÉ VANKÚŠE     FOTOGALÉRIA      KTO SOM ?     KONTAKT

Ing. Zuzana Semsey, © 2012,  webdesign SOLIDES